Hobby – Arella

2,750ден

лилаоранж
Исчисти
SKU: HB21ARELLI Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Состав: 100% Памук (Поплин 125 g/m 2)

Памукот од поплин е многу густ во ткаењето, што го прави помек од стандардниот памук, а исто така и поиздржлив, што гарантира дека може да се користи многу долго без губење на квалитетот. Памукот што се користи во производството на оваа постелнина ги задоволува највисоките стандарди и во однос на квалитетот и во однос на здравјето и е во согласност со германскиот „Öko-Tex 100“ сертификат. Постелнината е спакувана во елегантна кутија и може да биде совршена идеја за подарок.

Комплетот содржи:

  • Чаршав (240×260)
  • Јорганска Навлака (200×220)
  • Две навлаки за перница (50×70)

Дополнителни информации

тип

дупла

боја

лила, оранж

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Hobby – Arella”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *